Цвинтарі Дрогобиччини

 

 Цвинтар на вул. Трускавецькій у Дрогобичі було відкрито 3.05.1790 р. на «парохіальній   ділянці», яка була відведена під територію цвинтаря. 

 У 1830 р. цвинтар розширено до сьогоднішньої площі біля 4 га. Цей цвинтар є лише на   4 роки молодшим від Личаківського некрополя у Львові, і з того ж року, що й   варшавські Повонзки, старшим від цвинтаря Расу у Вільнюсі (1796 р.), Раковицького   цвинтаря у Кракові (1803 р.) і паризького славнозвісного Пер-Лашез (1803 р.)

 Цвинтар знаходиться з правої сторони трускавецького маршруту, розміщений на   пагорбі між долинами потоку Побук і ріки Тисмениці. На півдні цвинтар межує від 1812   р. з військовими казармами, а на півночі – оточений цвинтарним муром, висота якого   сягає близько 2 м, неподалік якого тепер знаходиться православна церква. На заході   були орні поля і луки, на даний час забудовані.

 На цвинтар провадить головна брама в стилі неокласицизму, увінчана фігурою жінки   з  хрестом.
 У 2018 р. поламане ураганом дерево розбило фігуру і тоді було виявлено на правій   бічній стороні затертий напис німецькою мовою. На фронтоні брами розміщено   таблицю з написом латинською мовою „Corruptibile oportet hoc inducere   incorruptionem” 1 Кор., 15:53.

  Цвинтар дійшов до нас без великих руйнацій, хоча час і брак опіки привели до   багатьох безповоротних втрат. Крім католицьких поховань, німецьких, польських та   українських після війни появилися православні російські і позаконфесійні.

 Представлений стан початкових досліджень над історією дрогобицького цвинтаря вказує на потребу подальших пошуків джерельних матеріалів, між іншим у напрямку вияснення історії каплиці заможної родини Неуманнів.

Останніми роками проведено ґрунтовний ремонт каплиці Нагліків і Неуманнів. В каплиці Нагліків – цвинтарній каплиці парафії св. Варфоломія – регулярно відбуваються богослужіння і вона ж використовується як похоронна каплиця.

Гробниця Неуманнів

                                                  

 

Ремонт гробниці Неуманнів

              

 

Ремонт каплиці Воздвиження Чесного Хреста (гробниця Наглікув)

 

 Каплиця Воздвиження Чесного Хреста (гробниця Наглікув) після ремонту

 

          

Гробівець родини Лєрхув до ремонту

Гробівець родини Лєрхув після ремонту

 

 Ремонт гробівця родини Хцюкув 

 

       

 Гробівець родини Хцюкув після ремонту

 

Гробівець родини Швайцерув до ремонту

Гробівець родини Швайцерув після ремонту