Чудотворна ікона Луковецької (Тартаківської) Матері Божої

Місцезнаходження: костел Костел Пресвятої Богородиці – Цариці Польщі в Лукавцу – Санктуаріум Лукавецької Матері Божої.
Дата появи: поч. XVII ст.

На іконі представлено Діву Марію з руками, складеними до молитви. Стоїть Пречиста на місяці, під яким вуж гризе яблуко. Над Нею Господь розпростягує руки.

Образ знаходиться в замку Потоцьких в м.Тартаків.

З 9 по 24 березня 1765 р. образ «плакав». З очей Матері Божої текли криваві сльози, які спливали або засихали на образі.

У 1777 р. ікону визнано чудотворною, а через 2 роки – переміщено на спеціально виготовленому з ініціативи ксьондза Косткевича, новому головному вівтарі. У відповідній книзі зазначено 407 випадків чудес завдяки образу.

У 1944 р. образ був врятований поляками, які вивезли його до дерев’яного костьола Преображення Господнього (Трьох Царів) в місцевості Лукавець близько Любачева.

У 1990 р. візерунок перенесено до костелу Пресвятої Богородиці – Цариці Польщі, який став Санктуаріумом Лукавецької (Тартаковської) Божої Матері, де знаходиться по сьогодні.

3 червня 1991 р. образ укороновано в Любачеві папою Іваном Павлом ІІ, під час одної з пілігримок до Польщі.

8 січня 2004 року у своїй приватній каплиці у Ватикані Святійший Отець Іван Павло ІІ освятив копію чудотворного візерунку і корони, які замовив тодішній Другий особистий секретар Папи о. прелат Мєчислав Мокшицький.

Невдозві відбулася інтронізація образу в тартаківському костелі за участю делегації з Лукавця, проте через ремонтні й реставраційні роботи в храмі його зберігали в Червонограді й привозили тільки на урочистості.

15 травня 2004 р. також посвячена і коронована копія образу, яку передано до костелу в Тартакові.

4 червня 2016 р. чудотворну ікону поміщено на новому вівтарі.

Під час служіння в Сокалі ремонтами костелу в Тартакові займався о. Андрій Мігулка. Далі відновленням храму зайнявся о. Казимир Шалай. Реставрація святині триває.

4 липня 2020 р. архієпископ Мечислав Мокшицький оголосив храм св. Архангела Михаїла в селі Тартаків Сокальського району Львівської області Санктуарієм Божої Матері Зцілення Хворих та встановив архідієцезіяльний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я у кожну першу суботу липня.

Урочисту Святу Месу співслужили єпископ-помічник Едуард Кава, настоятель о. Казимир Шалай, духовенство зі Львова та Жовківського деканату.

Архієпископ Мечислав Мокшицький закликав: «Нехай наша сьогоднішня зустріч при Божій Матері, яка повертається сюди в тайні Зцілення Хворих, зміцнює всіх учасників Апостольства Хворих, нехай заохочує тих, які стають на дорогу чинної любові до ближнього в потребі. Нехай на цьому місці знову попливуть потоки благодаті на хворих та тих, які їм служать. Нехай в цьому місці за заступництвом Марії звершиться перемога любові над байдужістю, нехай зроджуються натхнення до дієвої любові до ближніх, щоб ті, які сумніваються або ще не вірують, говорили про нас: дивіться, як вони любляться взаємно. Амінь».